مقالات

کشور های مناسب برای مهاجرت یک معمار

مهاجرت کاری این روزها در میان فارغ‌التحصیلان و متخصصان در رشته‌های مختلف از جمله رشته معماری بسیار محبوب گردیده است. اگرچه مهاجرت کاری به نسبت مهاجرت تحصیلی کمی سخت‌تر است اما در صورت موفقیت شخص متقاضی به یافتن کار در کشور مقصد به دلیل کمتر بودن هزینه‌ی آن، این روش مهاجرت را بسیار محبوب ساخته است. در این مطلب ما به بررسی نکاتی خواهیم پرداخت که به تصمیم‌گیری بهترین کشورهای مقصد برای مهاجرت معماران منجر گردد. 

شرایط کار برای معماران در کشور های مختلف

بازار کار برای معماران در کشور های مختلف، متفاوت هست. معماران می توانند تجربه کاری خود را از زمان تحصیل شروع کنند. دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود وارد بازار کار می شوند. برای فارغ التحصیلان عواملی مانند میزان درآرمد، بازار کار و غیره اهمیت دارد. در این مقاله سعی کرده ایم اطلاعاتی در رابطه با شرایط کار برای معماران در کشورهای مختلف را بررسی کنیم.

کانادا

کانادا(طراحی نما)
کانادا(طراحی نما)

کانادا می‌توان گفت که تبدیل به کاندید اول برای مهاجرت مردم از کشورهای در حال توسعه در کلیه زمینه‌های مهاجرت کاری، تحصیلی و… گردیده است. مهاجرت کاری به کانادا برای معماران نیز از اهمیت ویژه‌ایی برخوردار است؛ بویژه کلانشهرهای محبوب آن مانند تورنتو، مونترال، ونکوور، کبک، اتاوا و… که در کلیه این شهرها، آسمان خراش‌های بسیار زیبا و متعددی را خواهید یافت و در عین حال، این شهرها همچنان محتاج به ساخت و ساز بیشتر و خلاقیت در معماری برای رقابت با سایر شهرهای شاخص در معماری و ساخت و ساز شهری هستند.

در این راستا از میان شهرهای نام برده، بهترین شهر پیشنهادی برای مهاجرت کاری معماران را شهر تورنتو معرفی می‌کنیم. وسعت بیشتر صنعت ساخت و ساز و معماری در این شهر و بافت چند فرهنگی آن و امکان سرمایه‌گذاری و ساخت و ساز راحت‌تر برای معماران مهاجر و در نتیجه تقاضای بالا برای شغل معماری و متوسط درآمد بالا این شهر را به بهترین گزینه برای مهاجرت معماران به کانادا تبدیل می‌نماید. بسیاری نیز از شهر تورنتو به عنوان بهترین بستر در حال حاضر در زمینه معماری یاد می‌کنند و تورنتو همواره معماری مدرن به سبک آمریکایی و معماری کلاسیک‌تر به سبک اروپایی را در همه‌ جای خود تجربه می‌نماید. معماران در شهر تورنتو کانادا متوسط درآمد 78000 تا حتی 91000 دلار کانادا در سال را خواهند داشت که این متوسط درآمد در کل کانادا 74000 دلار در سال می‌باشد.

استرالیا

شهرهای بزرگ استرالیا بویژه سیدنی و ملبورن و بطور خاص‌تر شهر ملبورن به عنوان نگینی درخشنده در زمینه معماری در کل استرالیا و جهان می‌درخشد. بسیاری از معماران، شهر ملبورن را اینگونه توصیف می‌کنند: “ملبورن شهریست که همه خلاقان، رویاپردازان و افراد کاری در معماری را در آغوش خود می‌گیرد”.  همچنین ملبورن و دیگر شهرهای استرالیا ویژگی بارزی که برای معماران دارد این است که از افراد تازه کار و یا مهاجر که خواهان آغاز یک پروژه معماری خلاقانه هستند، بخوبی پشتیبانی می‌نماید. شما به عنوان معمار، شهرهای ملبورن و سیدنی را به مانند موزه‌هایی از ساختمان‌ها و معماری‌های خلاقانه خواهید دید و از طرفی همچنان جای خالی‌تر برای ساخت و سازها و خلاقیت‌های بیشتر در معماری را خواهید یافت و بنابراین از نظر وجود موقعیت شغلی و تقاضا برای رشته و حرفه‌تان اصلا جای نگرانی نیست. متوسط درآمد معماران در استرالیا 82600 دلار در سال می‌باشد.

انگلیس

کشور انگلیس و به ویژه شهر لندن، در کنار معماری پیشرفته و مدرن در بسیاری از سازه‌ها، دارای معماری خارق‌العاده و خیره کننده کلاسیک از سبک قدیم اروپایی است و در فضای شهری مانند لندن، در کنار اوج پیشرفت و مدرنیزه بودن، کاملا شاهد معماری و بافت کلاسیک در ساخت و ساز و حتی در سایر موارد مانند تاکسی‌ها، اتوبوس‌ها، باجه‌ها تلفن و … خواهید بود اما بحث اصلی ما صرفا ساخت و ساز و معماری شهرها است. در لندن علاوه بر تقاضای خوب برای اشتغال معماری و ساخت سازه‌های جدید، به بسیاری از ایده‌ها، برنامه‌ها و مدیریت‌ها از طرف معماران برای نگهداری از بناها و آثار کلاسیک و تاریخی نیاز است.

پس از جهت وجود فرصت‌های شغلی برای معماران در این کشور و به ویژه شهر لندن اصلا جای نگرانی نیست. همچنین متوسط درآمد برای یک معمار در انگلیس بسیار خوب است، اگرچه که هزینه‌های زندگی در انگلیس بسیار به نسبت دیگر کشورهای توسعه یافته گرانتر است اما درآمد سالیانه معادل 89000 تا 106340 دلار آمریکا این هزینه‌های بالا را جبران می‌نماید و ضمن لحاظ نمودن تفاوت در رقم درآمد نسبت به دیگر کشورهای مذکور، به بالاتر بودن ارزش دلار آمریکا نسبت به دلار استرالیا، کانادا و… نیز باید توجه نمود.

ایرلند

کشور ایرلند و پایتخت بسیار زیبای آن شهر دوبلین، از جمله کشورهایی است که به آمیختن آسان سنت‌ها با مدرنیته مشهور است و معماری و ساخت و ساز مدرن و حتی کلاسیک در این کشور و به ویژه شهر دوبلین بسیار دارای تقاضای بالا است و در کنار مقرون به صرفه بودن هزینه‌های زندگی در شهر دوبلین و کشور ایرلند، با متوسط حقوق 55153 یورو یا همان 60115  دلار آمریکا می‌توانید به عنوان یک معمار، زندگی‌ایی بسیار راحت و خوبی را تجربه نمایید و در نتیجه ایرلند را به عنوان یک مقصد برای مهاجرت کاری مد نظر داشته باشید.

کشور ایرلند جز 10 کشور برتر از نظر درآمد برای معماران دسته بندی می‌گردد. شما با متوسط درآمد ماهیانه 4651 یورو، می‌توانید یک سوئیت یا حتی آپارتمان تک خوابه خوب با هزینه ماهیانه کمتر از 1200 یورو را اجاره نمایید و در کنار دیگر هزینه‌های مقرون به صرفه در این کشور، زندگی خوب و تجربه شغلی لذت بخشی را تجربه نمایید.

آمریکا

کشور آمریکا نیز جزء 10 کشور برتر با بیشترین درآمد برای معماران با رتبه سوم قرار می‌گیرد. شما بطور متوسط در این کشور می‌توانید سالیانه 80490 دلار درآمد داشته باشید. وسعت و گستردگی آمریکا در صنعت، شهرسازی و ساخت و سازهای شهری دیگر لازم به توضیح نیست. آمریکا که مقصد رویایی بسیاری از نه تنها کشورهای در حال توسعه، بلکه حتی کشورهای اروپایی نیز می‌باشد هم با توجه به اهمیت ساخت و ساز و معماری در آن، می‌تواند یک گزینه عالی از بین مقاصد مهاجرت کاری برای معماران باشد.

در آمریکا شاید شهرهایی مانند نیویورک که به شهر آسمان خراش‌ها مشهور است، معماری کمی اشباع شده باشد اما در دیگر شهرها شما می‌توانید با متوسط درآمد بالای 80000 دلار در سال زندگی خوبی را تجربه کنید و ضمن اینکه بسته به مهارت و سطح توانایی‌هایتان، در یک سری پروژه‌ها در برخی شهرها در ایالات کالیفرنیا، فلوریدا و کنتیکت درآمد سالانه خود را به بیش از 100000 دلار برسانید.

امارات متحده عربی

امارات (طراحی نما)
امارات (طراحی نما)

کشور امارات متحده عربی که از نظر ساخت و ساز و آسمان خراش‌های خیره کننده از بسیاری از حتی کشورهای پیشرفته غربی هم پیشی گرفته، دارای بستر گسترده‌ایی در زمینه ساخت و ساز و معماری در شهرهای ابوظبی و دبی می‌باشد. شاید فکر کنید که شهری مانند دبی یا حتی ابوظبی از نظر معماری و ساخت آسمان خراش دیگر اشباع شده باشند اما برعکس این قضیه به ویژه در دبی صادق است؛ بطوریکه بستر وسیعی در زمینه رقابت در معماری و ساخت و ساز‌های بیشتر با ایده‌های مدرن‌تر در این شهر فراهم بوده و شهر دبی بیشترین حقوق را در این کشور برای معماران دارد.

بطوریکه به عنوان معماری ماهر شما ماهانه بین 17000 تا 25000 درهم امارات را می‌توانید داشته باشید که بدین ترتیب درآمد سالانه 252000 درهم امارت یا 68600 دلار آمریکا را خواهید داشت که این درآمد برای معماران خیلی حرفه‌ایی در یکسری پروژه‌های خاص به ماهانه 29000 تا 45000 درهم امارات (تا 147000 دلار آمریکا در سال) هم می‌رسد. اما اگر بخواهید به عنوان یک معمار ساده فعالیت نمایید، متوسط درآمد 186000 درهم یا همان 50000 دلار آمریکا در سال را خواهید داشت.

سوئیس

کشور سوئیس یکی از رکورد داران در زمینه درآمد بالا برای معماران و مشاغل مرتبط با آن با متوسط درآمد بیش از 82000 دلار در کل کشور تا حتی بیش از 100000 دلار در سال برای معماران حرفه‌ایی در پایتخت این کشور یعنی شهر زیبای زوریخ می‌باشد.

شما اگر به کشور سوئیس به عنوان یک معمار برای کار مهاجرت کنید، در زوریخ؛ شهر تاریخی و کم نظیر از نظر زیبایی به دنیایی از فرصت‌های شغلی عالی با درآمد و مزایای بالا وارد خواهید شد البته این را هم در نظر داشته باشید که اشتغال در این حرفه در سوئیس و به ویژه شهر زوریخ کمی رقابتی است و در صورت یافتن شغل از شما انتظار مهارت‌های تخصصی‌تری نسبت به یک معمار ساده را انتظار دارند اما شما در صورت موفقیت به یافتن شغل مورد نظرتان، در کنار داشتن درآمد بالا، از هزینه‌های زندگی بسیار مقرون به صرفه و خدمات اجتماعی فوق‌العاده عالی در این کشور بهره‌مند خواهید شد.

چین و هنگ کنگ

کشور چین به ویژه در بخش خودمختار هنگ کنگ که قصد دارد تبدیل به شماره 1 اقتصاد دنیا گردد، در راستای این هدف از بابت معماری نیز کوتاهی نکرده است؛ بطوریکه شما با ورود به شهرهای بزرگ این کشور به ویژه شهر هنگ کنگ، با ساختمان‌هایی با معماری عجیب، آسمان خراش‌هایی با عظمت کم نظیر در دنیا و خلاقیت‌های کاملا جدید در طراحی و در کل شهرهای نورانی در طول کل شب و پیشرفته از نظر ساخت و ساز مواجه خواهید شد.

مساحت بزرگ این کشور و جمعیت بسیار زیاد آن، باعث شده که در کنار پیشرفت کم نظیر فعلی در ساخت و ساز شهری، معماری هرگز در این کشور اشباح نشود و همواره تقاضای بالا برای نیروی حرفه‌ایی در زمینه معماری و طراحی ساختمان وجود داشته باشد. متوسط درآمد برای یک معمار در هنگ کنگ 495600 دلار هنگ کنگ یا معادل 63600 دلار آمریکا در سال می‌باشد که این درآمد تا بیش از 100000 دلار در سال هم می‌تواند برای معماران حرفه‌ایی و با تجربه بیشتر برسد.

ایتالیا

ایتالیا به عنوان یکی از توریستی‌ترین کشور جهان، به بناها و سازه‌های تاریخی کهن خود بسیار معروف است. در کنار ساخت و سازهای شهری در شهرهای مختلف به ویژه شهرهای اصلی مانند میلان، رم، ناپل، فلورانس، ونیز، بولونیا و… تعمیر و نگهداری از آثار و بناهای تاریخی این کشور بسیار هائز اهمیت بوده و به دلیل کهن بودن سازه‌ها و از طرفی بازدید فراوان توریست‌ها از این سازه‌ها، استهلاک و  نیاز به بازسازی و نگهداری از این بناها را دوچندان می‌نماید و بنابراین در این کشور همواره به معماران برای ارائه طرح‌ها و ایده‌های خود برای نگهداری از این سازه‌ها، بازسازی‌ها و ساخت سازه‌های شهری نیاز است و بنابراین یک معمار دغدغه‌ی اشتغال را در این کشور نخواهد داشت. همچنین معماری در شهرهای مانند میلان ممکن است به درآمد سالیانه 60000 یورو نیز برسد اما در کل متوسط درآمد معماران در ایتالیا 47000 یورو یا همان 51230 دلار آمریکا می‌باشد.

نروژ

نروژ یکی از محدود کشور های اروپایی می باشد که از رکود اقتصادی خارج شده است. این کشور از رشد اقتصادی و دستمزدهای بسیار بالا، همچنین نرخ پایین بیکاری و برخوردار است. علاوه بر این زبان انگلیسی در این کشور در سطح بالایی قرار گرفته و

از قرار معلوم معماران جوان فرصت های خوبی برای کار و درآمدزایی در این کشور خواهند داشت.

پاناما

در پاناما بخاطر اوج ساخت و سازها به معماران زیادی نیاز است، بعلاوه دستمزدهای

مناسب و فرهنگ خوب طراحی، باعث شده تا معماران جوان حرفه معماری را در این کشور آغاز کنند.

برزیل

برزیل(طراحی نما)
برزیل(طراحی نما)

برخلاف اظهار نظر سایر مفسران مبنی بر دستمزدهای پایین و سختی اخذ ویزاهای کاری، در برزیل فرصت های بسیاری وجود دارد تا یک معمار جوان، تجربه کسب کند (به خصوص اگر چند فرد پرتغالی جدیدالورود دور و برتان باشد).

عربستان

براساس اجماع عمومی، فرهنگ طراحی عربستان سعودی جای بحث دارد،

اما دستمزدها و فرصت های کاری بطور فزاینده ای در حال افزایش است (به ویژه در شهرهای ریاض و جده).

بهترین کشور برای تحصیل در رشته معماری

اگر بخواهیم واضح و روشن صحبت کنیم، تحصیل در رشته معماری برای کسانی که علاقه به ساخت و ساز دارند، رشته بسیار مناسبی می باشد. در دنیا دانشگاه های معتبر و مشهوری وجود دارد که دانشجویان می توانند با تحصیل در این دانشگاه ها به رویای خود دست پیدا کنند. در این مقاله توسط کارشناسان مجرب میرداماد لیستی از بهترین کشورها برای تحصیل معماری برای شما جمع آوری شده است.

بارسلونا

بارسلونا (اسپانیا) بهترین مکان برای دانشجویان هنر و معماری است. این شهر تاریخی دارای ساختمان هایی با ساختار زیبا سبک گائودی می باشد.

در موزه پیکاسو، کارهای اولیه پیکاسو و چندین نقاشی مشهور پیکاسو نمایش داده شده است. دانشجویان می توانند از مزایای این مکان برای آموزش بیشتر استفاده کنند. هنر کاتالونیایی و اسپانیایی در این شهر و در سراسر جهان شناخته شده است.

انگلستان

لندن به عنوان مرکز یادگیری هنر برای دانشجویان بین الملل شناخته شده است. لندن سهم بزرگی در زمینه هنر و معماری دارد. در موزه بریتانیا 8 میلیون شی به نمایش گذاشته شده، که تمام تاریخ بشر را پوشش می دهد. گالری ملی دارای مجموعه متنوعی از نقاشی های غربی است.

موزه طراحی ممکن است مورد علاقه ویژه دانشجویان هنر و معماری باشد، زیرا در تمامی جنبه ها از جمله معماری بر روی طراحی متمرکز شده است. لندن دارای تعدادی کارهای برجسته از جمله برج لندن، کلیسای سنت مینستر و کاخ ملکه می باشد.

پاریس

پاریس (فرانسه) یک مکان ایده آل برای تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان هنر و معماری است. از نقاشی های روزگار باستان اروپای غربی، موزه لوور همه چیز را پوشش می دهد. از این جهت این موزه بسیار مورد استقبال دانشجویان قرار گرفته است.

این موزه خود دارای معماری شگفت انگیز، ترکیب عالی از سبک کلاسیک و هرم بزرگ شیشه ای به سبک مدرن می باشد. پاریس ترکیبی از سبک های معماری مختلف بوده، که آن را به یک مقصد کلاسیک برای دانشجویانی که تمایل به یادگیری معماری دارند، تبدیل کرده است.

رم

معماری روم در سطح جهانی به خاطر منحصر به فرد بودن، شناخته شده است. رم دارای برخی از مهم ترین ساختارها در تاریخ معماری می باشد؛ کولوسئوم، فروم رم و پاتنئون شاهکارهای عالی هستند و مرحله برجسته ای در معماری را نشان می دهند. امکان تحصیل معماری در ایتالیا برای متقاضیان بین المللی وجود دارد.

کلیسای سنت پیترو در شهر واتیکان که در نزدیکی رم قرار دارد، دارای سبک معماری تکلف گرایی است. در شهر کوچک رم، چندین موزه با گنجینه های مختلف، از جمله سقف کلیسای سینس که توسط میکل آنژ نقاشی شده و مدرسه آتن مشاهده می شود. قدیمی ترین موزه جهان، موزه های کامیتولین که مقصدی محبوب برای دانشجویان هنر و معماری است.

توکیو

برای تحصیل دانشجویان معماری، که به طراحی مدرن علاقه دارند، توکیو مکان عالی می باشد. تالار بین المللی توکیو یا REVERSIBLE DESTING LOFTS در میتاکا نشانه یک برتری معماری بوده، و به دانشجویان موضوعات زیادی برای بحث کردن می دهد. توکیو همچنین دارای باغ های مختلفی می باشد، که ترکیبی از معماری و تعالی در طراحی است.

آتن

آتن به خاطر ویرانه های معماری در سطح جهان شناخته می شود. آکروپلیس و پارتنون مقصدهای مهمی هستند. دانشجویان می توانند از مکان های دیگر از جمله معبد پوزئیدون دیدن کنند. دانشجویان هنر و معماری می توانند از مزایای این شهر ازجمله نمایشگاه های هنر در برخی از موسسات مانند گالری ملی و موزه CYCLADIE ART بهره مند شوند.

برلین

ساختمان های تاریخی برلین در طول جنگ جهانی دوم نابود شدند؛ اما در حال حاضر برلین خود را به عنوان یک شگفتی معماری معرفی می کند. برلین یکی از مراکز هنر در اروپا است که دارای تعداد زیادی موزه می باشد.

موزه NEUES به خاطر آثار تاریخی مختلف مشهور است. در موزه BERGGRUEN آثار پیکاسو، ماتیس، براک و دیگر نقاشان نگه داری می شود. موزه طراحی یک سبک مدرن را ارائه می دهد و آینده جهانی برلین را مجسم می کند.

مسکو

مسکو(طراحی نما)
مسکو(طراحی نما)

مسکو پایتخت و بزرگترین شهر روسیه است که دارای موزه های هنری فراوانی، از جمله موزه هنرهای زیبای پوشکین و گالری شیلوف می باشد. نقاط برجسته معماری شهر شامل کلیسای جامع سنت باسیل، کرملین و کلیسای جامع مسیح نجات دهنده می شود. موزه آرمیتاژ در سنت پترزبورگ در سطح جهانی شناخته شده است.

پکن

پکن مهارت های معماری خود را در ترکیبی از معماری مدرن و سنتی نشان می دهد. TIANANMENT GATE و شهر ممنوعه ساختارهایی هستند که از آنها به شدت محافظت می شود و به عنوان زیبایی های معماری در سطح جهان تحسین می شوند. ساختارهای فوق مدرن شهری در دیگر مناطق گسترده شده اند.

مکزیک

مکزیک سیتی گنجینه ای است برای دانشجویانی که تمایل دارند در رشته هنر و معماری تحصیل کنند. کاخ هنرهای زیبا مجموعه ای بزرگ از کارهایی می باشد که در دوره های مختلف انجام شده است.

موزه ملی مردم شناسی دارای آثار باستانی بسیاری بوده است. از دیگر نقاط برجسته معماری این شهر می توان کاخ ملی، کلیسای جامع متروپولیتن و قلعه چپولتیک را نام برد.

محصولات ما

آموزش طراحی با سنگ های کلاسیک فرگاه ( به زودی )

تومان
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است..

ارسال نمونه جنس بهمراه کاتالوگ

تومان
یک نمونه سنگ چفت ده سانتی با کیفیت سطح مات و براق بهمراه کاتالوگ برای شما ارسال میشود.

بتن اکسپوز 60 در 60

تومان
سنگ پلاک بتن اکسپوز با ابعاد 60 در 60 با جنس انحصاری فرگاه متفاوت با بتن اکسپوزهای بتنی موجود در

پلاک 74×50 چهارطرف پخ

201,825 تومان
wall Plaque 50x74 is suitable for your project . application : facade villa , garden wall . this product has a secondary designs set product for getting more beautiful . secondary product link ( fs-pl10 ) https://f3dstone.com/product/fs-pl10/

پکیج های آموزشی ما

خرید پکیج فایل فرگاه (کلاسیک)

590,000 تومان
پکیج  >>>>>>>>آموزش<<<<<<  بزودی  منتشر میشود … کسب درآمد امن  F–COIN سیستم سهامی فرگاه دیزاین امن ترین بستر برای کسب درآمد 

خرید پکیج فایل فرگاه مدرن

590,000 تومان
پکیج  >>>>>>>>آموزش<<<<<<  بزودی  منتشر میشود … به کمک محصولات مدرن پروژتون رو شبیه پروژه زیر طراحی کنید و کسب درآمد

پکیج های آموزشی ما

دفتر شوروم مرکزی

ین پروژه به ابعاد ۲۰ متر در ارتفاع ۱۲ متر با سازه کاملا مستقل و نمایی بسیار حجیم از صفر تا صد با استفاده از محصولات اختراع و تولید شده توسط مهندس فرگاه (موسس کارخانه) طراحی و ساخته شده است، این پروژه نمایشی است از قدرت  طراحی نما، طراحی محصول، دانش تولید و متریال انحصاری، دانش طراحی سازه و اجرا، اعتبار و تکنولوژی.

محصولات اختراع شده سنگی ما با فرمولاسیون انحصاری و تکنولوژی بروز  وارد ایران شده و بصورت بومی سازی در حال تولید است و معماران میتوانند به کمک این پازل ها نما های مدرن و کلاسیک را بسازند…

دیدگاهی در مورد “نمای مدرن و همه چیز درباره آن

 1. جمشید گفت:

  ۲۰×۳۰ زمین برای دیوار کشی ۳متر ارتفاع چند در میایدزمین ۶۰۰ متری

  1. عرفان تقی پور گفت:

   از طریق صفحه تماس با ما درباره قیمت با ما در ارتباط باشید.

 2. حنیف گفت:

  درود بر شما🍃از طرحها و ظرافت اونها بینهایت مشعوف شدم و تبریک میگم. احتمالا اکسسوری برای نمای رومی ( مجسمه، آب نما ، گلدان ) هم تولید می کنید؟ ممنونم

 3. از مطلب بسیار خوبتون تشکر. ما برای مقاوم سازی اسکلت و ساختمان استفاده کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید