مقالات

کشور فرانسه و همه چیز درباره آن

کشور فرانسه یکی از بهترین و جذاب‌ترین مقاصد گردشگری و مهاجرتی برای ایرانیان است.

این کشور با داشتن دانشگاه‌ها و مدارس پیشرفته، بازار کار بسیار پویا و سطح زندگی بسیار بالا، حتی در میان دیگر کشورهای اروپایی نیز ممتاز است.

مهاجرت به این کشور اروپایی اما نیاز به استفاده از تجربه و تخصص وکلای مجرب داشته و پیچیدگی‌های حقوقی زیادی دارد.

وکلای ما در مؤسسه حقوقی و مهاجرتی رویال آماده هستند تا به شما در مورد مهاجرت به این کشور مشاوره دهند.

در این مقاله قصد داریم تا با کشور فرانسه بیشتر آشنا شویم و معلومات درباره فرانسه را بالاتر ببریم.

در ادامه با همه چیز درباره فرانسه و مهاجرت به این کشور و  بیشتر آشنا خواهیم شد.

تاریخچه کشور فرانسه

فرانسه
فرانسه


تاریخچه کشور فرانسه به دوران باستان بازمی‌گردد.

نخستین ساکنانی که در این منطقه زندگی می‌کردند، در دوره های پیش از تاریخ ثبت شده بودند.

در قرون اولیه، قبایل گالی-رومی (Celtic-Gallic) در این منطقه سکونت داشتند. سپس در سال ۵۰ قبل از میلاد، مستعمره های رومی در بخشی از این اراضی واقع شد.

حکومت روم در آنجا حدوداً ۵۰۰ سال ادامه داشت.

در قرون وسطی، افرادی به نام فرانک در ایالت‌هایی مستقل از روم امپراتوری زندگی می کردند.

به تدریج این ایالت‌ها تحت سلطه یکپارچه‌تری قرار گرفتند و پادشاهی فرانسه متولد شد.

در قرن های بعدی، فرانسه به قدرتی برجسته تبدیل شد و امپراطوری قدرتمند ناپلئون بناپارت از جمله به میان آمد.

سال ۱۷۸۹، انقلاب فرانسه و ایجاد جمهوری دموکراتیک از تغییرات بزرگ تاریخی برای فرانسه بود.

در دوران بعدی، فرانسه با کشورهای دیگر در جنگ‌های بسیاری درگیر شد و تحت حکومت شاهان و پادشاهان قدرت خود را بازیابی کرد.

قرن ۱۹، فرانسه تحت حکومت ناپلئون سوم مجدداً قدرت خود را گسترش داد و به یک جمهوری دموکراتیک تبدیل شد.

پس از جنگ جهانی دوم، فرانسه به عضویت اتحادیه اروپا پیوست و تغییرات سیاسی و اقتصادی بسیاری در این دوره وقوع کرد. امروزه، فرانسه یکی از قدرت‌های بزرگ اقتصادی و سیاسی در جهان است و عضو سازمان ملل متحد می‌باشد

فرهنگ فرانسوی چگونه می باشد؟

فرانسه
فرانسه

فرهنگ فرانسوی یکی از مهمترین و پرتأثیرترین فرهنگ‌های جهان است.

این فرهنگ عمدتاً در کشور فرانسه ریشه دارد، اما به دلیل تأثیر بزرگی که فرانسه در تاریخ بر جوامع جهانی داشته است، اثرگذاری آن در دیگر کشورها و نیز نفوذ فرهنگی و ادبیات فرانسه در جهان بسیار قابل مشاهده است.

فرهنگ فرانسوی متنوع و گسترده است و در زمینه های مختلف مثل ادبیات، هنر، موسیقی، معماری، فیلم و غذا بسیار متنوع است. ادبیات فرانسوی تاریخچه غنی دارد و نویسندگان بزرگی مانند ویکتور هوگو، ژول ورن، چارلز بودلر و مارسل پروست برجسته بوده‌اند. شهرهایی مانند پاریس به عنوان مرکز هنر و موسیقی نیز شهرت دارند و نشان از تأثیر قوی فرهنگ فرانسه در این زمینه‌ها دارد.

فرهنگ فرانسوی همچنین بسیار تحت تأثیر آشپزی و سبک زندگی بومی آن کشور است.

غذاهای فرانسوی مشهور در جهان هستند و قدرت درست کردن غذا و مهارت در تهیه شیرینی‌ها به عنوان یک هنر در فرهنگ فرانسه توسعه یافته است.

این فرهنگ همچنین شناخته شده به عنوان پیشگامانه و پیشرو در زمینه هنرهای تجسمی و معماری است.

موزه ها و گالری‌های هنری فرانسوی به عنوان مراکز معروفی در جهان شناخته می‌شوند و از آثاری از هنرمندان بزرگی مانند لئوناردو داوینچی و پالتو کانیکو استفاده می‌کنند.

در کل، فرهنگ فرانسوی به عنوان یکی از شاخص‌ترین و پیشرفته‌ترین فرهنگ‌های جهان شناخته می‌شود.

تأثیر آن در حوزه‌های مختلف هنری، اجتماعی و ادبی قابل مشاهده است و نقش مهمی در تاریخ و تمدن جهانی ایفا کرده است.

دین در فرانسه چگونه می باشد؟

فرانسه
فرانسه


در فرانسه، جدایی کاملی بین دولت و کشیشان وجود دارد و اصل جدایی کامل کلیسا و دولت (Laïcité) در قانون اساسی فرانسه جای داده شده است.

بنابراین، نظام سیاسی و حکومت فرانسه بر مبنای جدایی کاملی از امور دینی عمل می کند و هیچ دین خاصی به عنوان دین رسمی تعیین نشده است.

در فرانسه، این اصل جدایی به معنای عدم دخالت دین در امور دولتی و عدم دخالت دولت در امور دینی است.

به علاوه، لباس‌های دینی، مانند حجاب، در برخی مکان‌های عمومی ممنوع است و جمهوری فرانسه می‌تواند محدودیت‌هایی را برای انجام عملیات مذهبی در مکان‌های عمومی اعمال کند.

در فرانسه، خدمات عمومی توسط دولت ارائه می‌شود و قوانین سیاسی و مدنی بر اساس اصول جامعه‌شناسی و عدم تبعیض تعیین می‌شوند و نه بر اساس نظرات دینی.

تمام شهروندان فرانسه به طور کلی در برابر قوانین، حقوق و وظایف یکسانی قرار دارند بدون در نظر گرفتن اعتقادات دینی خود.

با این حال، فرانسه هنوز یک جامعه چند فرهنگی و چند دینی است و افرادی از این جمله مسلمانان، یهودیان، مسیحیان و سایر اعتقادات در فرانسه زندگی می‌کنند.

این افراد در حدود قانونی فرانسه، حق رعایت اعتقادات خود را دارند و می توانند عبادت‌های خود را به تناسب با اصول جدایی کامل در فضای خصوصی انجام دهند.

پایتخت فرانسه

فرانسه
فرانسه

حتما همه ما می‌دانیم که پايتخت فرانسه كجاست.

پاریس زیبا و چشم‌نواز یکی از بهترین مراکز گردشگری برای زوج‌های جوان و عشاق در سرتاسر جهان است.

به طور حتم اصلی‌ترین مقصد گردشگری فرانسه  پاریس است و همه چیز درباره پاریس به زیبایی ختم می‌شود. اگر بگوییم پاریس رمانتیک‌ترین شهر دنیاست، اغراق نکرده‌ایم.

پاریس با معماری نوستالژیک و شگفت‌انگیز، شب‌های زنده، کافه‌ها و غذاخوری‌ها و چراغ‌هایش که هرگز خاموش نمی‌شود، روح شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

با این حال، رمانتیک بودن تنها مزیت پاریس نیست.

پاریس، با نزدیکی به شهرهای بزرگ دیگر کشورهای اروپایی قرار دارد و به همین دلیل، مکان بسیار خوبی برای سفر است.

مزیت دیگر زندگی در پاریس این است که پایتخت کشور فرانسه، بهترین و بیشترین فرصت‌های شغلی و بهترین تحصیلات دانشگاهی را برای ساکنان، ارائه می‌دهد.

علاوه بر این، هرگز حوصله شما در این شهر سر نخواهد رفت. شهر پاریس، مظهر فرهنگ است و یک دقیقه در پاریس بدون یک رویداد فرهنگی نمی‌گذرد.

جاذبه‌های توریستی این شهر تنها در برج ایفل و موزه لوور خلاصه نمی‌شود و باله‌ها، اپراها، کنسرت‌ها، نمایش‌ها و نمایشگاه‌های زیادی وجود دارد که برای همه و با هر سلیقه‌ای جذاب است.

البته هزینه زندگی در پاریس خیلی پایین نیست و این شهر، یکی از گران‌ترین شهرهای جهان است.

حکومت دولت فرانسه چگونه است؟


فرانسه یک جمهوری است که با توجه به قوانین اساسی خود، توسط یک حکومت دولتی اداره می‌شود.

حکومت فرانسه شامل دو بخش اصلی است که عبارتند از:

 1. قوه مقننه (Legislative): قوه مقننه در فرانسه توسط دو مجلس اصلی، یعنی مجلس ملی (Assemblée Nationale) و شورای سنا (Sénat) تشکیل می‌شود. این دو مجلس با مسئولیت‌های مختلفی مانند قانون‌گذاری، بررسی لوایح قانونی و نظارت بر عملکرد دولت معنوی (سواقب مالی و خدمات عمومی) در فرانسه فعالیت می‌کنند.
 2. قوه اجرایی (Executive): قوه اجرایی در فرانسه توسط رئیس‌جمهور فرانسه (Président de la République)، که از طریق انتخاب عمومی به مدت پنج سال پست را در اختیار دارد، رهبری می‌شود. رئیس‌جمهور فرانسه بالاترین مقام اجرایی در کشور است و صلاحیت‌هایی مانند ریاست جمهوری، مدیریت امور دولتی، سیاست خارجی و انجام وظایف قوه مقننه در برخی امور دارد. علاوه بر رئیس‌جمهور، دولت فرانسه توسط یک نخست‌وزیر (Premier Ministre) که با انتصاب توسط رئیس‌جمهور انجام می‌شود، همراهی می‌شود. نخست‌وزیر و دولت وزیران تحت اختیار رئیس‌جمهور به اداره امور عمومی کشور می‌پردازند.

این حکومت دولتی فرانسه با رعایت قوانین اساسی، قانون‌های مدنی و سیاسی را اعمال کرده و مسئولیت اداره امور داخلی و خارجی کشور را بر عهده دارد.

شهرهای فرانسه

فرانسه
فرانسه

فرانسه دارای بسیاری از شهرهای معروف است. برخی از شهرهای مهم فرانسه عبارتند از: پاریس، مارسی، لیون، تولوز، نیس، بوردو، نانت، استراسبورگ، مونپلیه و لیل.

اقتصاد فرانسه چگونه است؟

اقتصاد فرانسه یکی از بزرگترین و قدرتمندترین اقتصادهای جهان است. فرانسه به عنوان یک عضو اصلی اتحادیه اروپا و یکی از کشورهای پیشرفته دارای یک سیستم اقتصادی متنوع و پیشرفته است.

بخش‌های مختلف اقتصادی فرانسه شامل صنعت، خدمات، کشاورزی و تجارت هستند.

برخی از صنایع مهم فرانسه شامل صنایع خودروسازی، هوا و فضا، الکترونیک، فناوری اطلاعات، مواد غذایی و مد و لباس است. همچنین، فرانسه یک مقصد گردشگری مهم است و توریسم نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد.

نندگی در قوانین این کشور

کشور فرانسه از جمله کشورهایی محسوب می‌شود که قوانین محکمی برای رانندگان در نظر گرفته است. برخی از این قوانین عبارت‌اند از:

 • استفاده از کاپشن ایمنی برای موتور سواران
 • استفاده از هدست برای جواب دادن تماس‌های تلفنی غیرقانونی است.
 • حد الکل افرادی که کمتر از 3 سال تجربه رانندگی را دارند باید 0.2 گرم لیتر باشد و برای باقی افراد، 0.5 مجاز است.

برای رانندگی کردن در این کشور رانندگان باید گواهینامه معتبری از کشور اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا را داشته باشند؛ همچنین وجود برچسب GB بر روی ماشین الزامی است. مدارک لازم برای رانندگی در کشور فرانسه:

 • گذرنامه
 • اسناد بیمه
 • دارای گواهی V5C
 • گواهینامه رانندگی

زینه های سفر به فرانسه

فرانسه
فرانسه

یکی دیگر از نکاتی که لازم است در مقاله همه چیز درباره فرانسه ذکر شود هزینه‌های سفر به این کشور است.

گردشگران تور فرانسه هنگام سفر به این کشور باید توجه داشته باشند که فرانسه کشور نسبتاً گرانی هست و ما در ادامه اطلاعاتی کلی در رابطه با هزینه‌های سفر به آن کشور بسیار لوکس را در اختیار گردشگران تور فرانسه قرار می‌دهیم.

برای اقامت در شهرهای کشور فرانسه گردشگران می‌توانند هتل‌ها یا هاستل‌های موجود در شهر را انتخاب کنند، لازم به ذکر است هزینه اقامت در هتل‌های نسبتاً لوکس برای هر فرد به ازای یک شب بین 160 تا 200 یورو متغیر است.

گردشکران تور فرانسه برای صرفه جویی در هزینه‌های سفر خود می‌توانند در هاستل‌ها اقامت کرده و به ازای هر شب هزینه‌ای بین 15 تا 40 یورو پرداخت کنند.

رستوران‌های فرانسه معمولا دارای منوی گران قیمتی هستند و به طور مثال برای صرف یک وعده غذایی در رستوران‌های این کشور باید حدود 40 یورو هزینه کنید، برای مدیریت هزینه‌های سفر به فرانسه بهترین روش تهیه مواد اولیه و پخت غذا است. 

همچنین باید بدانید که بازدید از جاذبه‌های گردشگری این کشور نیز رایگان نیستند و برای ورود به اغلب آن‌ها باید هزینه‌ای بین 9 تا 20 یورو پرداخت کنید.

بنابراین همانطور که مشاهده کردید فرانسه کشور گرانی است و اگر بودجه کمی برای سفر در نظر گرفته‌اید این کشور مناسب شما نیست! اگر بخواهیم به همه چیز درباره فرانسه اشاره کنیم لازم است متذکر شویم که مهم‌ترین نماد هر کشور پرچم آن است و پرچم کشور فرانسه شامل رنگ‌های آبی، سفید و قرمز است که به ترتیب و به صورت عمودی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند.

خوب است بدانید یکی دیگر از مهم‌ترین نمادهای کشور فرانسه برج ایفل هست.

در این مقاله اطلاعات جامعی در رابطه با شهرهای این کشور، آب و هوا، موقعیت مکانی، هزینه سفر، جاذبه‌های گردشگری، مردم و غیره را در اختیار گردشگران تور فرانسه قرار دهیم.

ممنون که تا اینجا پست همراه فرگاه دیزاین بودید.

محصولات ما

آموزش طراحی با سنگ های کلاسیک فرگاه ( به زودی )

تومان
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است..

ارسال نمونه جنس بهمراه کاتالوگ

تومان
یک نمونه سنگ چفت ده سانتی با کیفیت سطح مات و براق بهمراه کاتالوگ برای شما ارسال میشود.

بتن اکسپوز 60 در 60

تومان
سنگ پلاک بتن اکسپوز با ابعاد 60 در 60 با جنس انحصاری فرگاه متفاوت با بتن اکسپوزهای بتنی موجود در

پلاک 74×50 چهارطرف پخ

201,825 تومان
wall Plaque 50x74 is suitable for your project . application : facade villa , garden wall . this product has a secondary designs set product for getting more beautiful . secondary product link ( fs-pl10 ) https://f3dstone.com/product/fs-pl10/

پکیج های آموزشی ما

خرید پکیج فایل فرگاه (کلاسیک)

590,000 تومان
پکیج  >>>>>>>>آموزش<<<<<<  بزودی  منتشر میشود … کسب درآمد امن  F–COIN سیستم سهامی فرگاه دیزاین امن ترین بستر برای کسب درآمد 

خرید پکیج فایل فرگاه مدرن

590,000 تومان
پکیج  >>>>>>>>آموزش<<<<<<  بزودی  منتشر میشود … به کمک محصولات مدرن پروژتون رو شبیه پروژه زیر طراحی کنید و کسب درآمد

پکیج های آموزشی ما

دفتر شوروم مرکزی

ین پروژه به ابعاد ۲۰ متر در ارتفاع ۱۲ متر با سازه کاملا مستقل و نمایی بسیار حجیم از صفر تا صد با استفاده از محصولات اختراع و تولید شده توسط مهندس فرگاه (موسس کارخانه) طراحی و ساخته شده است، این پروژه نمایشی است از قدرت  طراحی نما، طراحی محصول، دانش تولید و متریال انحصاری، دانش طراحی سازه و اجرا، اعتبار و تکنولوژی.

محصولات اختراع شده سنگی ما با فرمولاسیون انحصاری و تکنولوژی بروز  وارد ایران شده و بصورت بومی سازی در حال تولید است و معماران میتوانند به کمک این پازل ها نما های مدرن و کلاسیک را بسازند…

دیدگاهی در مورد “نمای مدرن و همه چیز درباره آن

 1. جمشید گفت:

  ۲۰×۳۰ زمین برای دیوار کشی ۳متر ارتفاع چند در میایدزمین ۶۰۰ متری

  1. عرفان تقی پور گفت:

   از طریق صفحه تماس با ما درباره قیمت با ما در ارتباط باشید.

 2. حنیف گفت:

  درود بر شما🍃از طرحها و ظرافت اونها بینهایت مشعوف شدم و تبریک میگم. احتمالا اکسسوری برای نمای رومی ( مجسمه، آب نما ، گلدان ) هم تولید می کنید؟ ممنونم

 3. از مطلب بسیار خوبتون تشکر. ما برای مقاوم سازی اسکلت و ساختمان استفاده کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید