مقالات

همه چیز درباره برج شارد

لندن با جذب سالانه 20 میلیون گردشگر، یکی از هیجان‌انگیزترین شهرهای جهان است. این شهر چند فرهنگی جاذبه‌های خیره‌کننده‌ی فراوانی دارد، از جمله موزه‌ها و گالری‌های هنری معروف، مکان‌های تاریخی، مراکز خرید و مناظر دیدنی. در میان تمام این مکان‌های دیدنی و تجربه‌های جذاب در این شهر منحصر‌به‌فرد و زیبا بنایی وجود دارد که در عظمت و شکوه معماری مدرن متمایز است.برج شارد لندن سازه‌ای زیباست که در خط افق شهر سربرافراشته و از این قاعده مستثنی نیست!

این برج در سال 2013 افتتاح شد و دومین سازه‌ی بلند در بریتانیا به حساب می‌آید، آسمان‌خراشی 95 طبقه که شبیه به یک تکه شیشه طراحی شده. شیشه‌های زاویه‌دار این برج زیبا، رنگ‌های مختلف نور خورشید و آسمان را در شرایط آب و هواییِ متغیر شهر به زیبایی نشان می‌دهد. این برج در بهترین و مرتفع‌ترین نقطه‌ی لندن واقع شده. مهمترین مشخصه‌ی این سازه‌ی چشم‌نواز منظره‌ی پانورامای آن است که در یک روز صاف و بدون ابر از سکوی تماشای شارد تا حدود 64 کیلومتر دورتر را می‌توان دید. برج شارد لندن با داشتن رستوران‌های زیبا با غذاهای لذیذ و فروشگاه‌های جذاب به یکی از جاذبه‌های دیدنی لندن تبدیل شده است.

برج شارد(طراحی نما)
برج شارد(طراحی نما)

معماری برج مدرن شارد لندن

فضای اداری طبقات پایین ساختمان را پر می کند، در حالی که هتل مجلل شانگری لا طبقات 34 تا 52 را اشغال می کند. چندین رستوران عالی بین طبقات وجو دارد. بالای این هتل 12 طبقه از آپارتمان های مسکونی منحصر به فرد با برخی از بهترین مناظر پایتخت وجود دارد.

در ابتدا، همه چیز برای The Shard خوب پیش نرفت. مقامات انگلیسی با انتخاب مکان مخالفت کردند و ادعا کردند که ساختمان در جای خود نیست. با این حال، شهردار لندن از این پروژه حمایت کرد و مشتاق احیای این بخش نادیده گرفته شده از شهر بود. آشفتگی در بازارهای مالی جهانی پیش از شروع پروژه تقریباً باعث از بین رفتن آن شد.

خوشبختانه، با طرح‌ها و مجوزهای برنامه‌ریزی، سرمایه‌گذاران قطری وجوه مورد نیاز برای تکمیل پروژه را تضمین کردند.  ساخت و ساز بدون مشکل پیش رفت و در سال 2011، میدان One Canada، که قبلاً بلندترین سازه بریتانیا بود، به رتبه دوم سقوط کرد.در طبقه ۷۲، تنها چیزی که در لندن بالاتر است، خود آسمان است.

SHARD به سادگی یک ساختمان نمادین نیست، بلکه نشان دهنده یک رویکرد جدید برای گسترش چشم انداز شهری است. دفاتر، محل سکونت و فضاهای عمومی به طور یکسان همه به سمت آسمان هستند.از همان ابتدا، رنزو پیانو و ایروین سلار تصوری از The Shard به عنوان «مکانی حیاتی برای تبادل» داشتند. معمار گفت: “این چشم انداز من است: من برج را به عنوان یک “شهر عمودی” پیش بینی می کنم که هزاران نفر در آن کار کنند و از آن لذت ببرند.

بارها و رستوران‌های برج شارد

برج شارد بارها و رستوران‌های زیادی دارد که بعضی از آنها در مسابقات کشوری و بین‌المللی برنده‌ی جایزه شده‌اند. این رستوران‌ها زیباترین مناظر را از شهر لندن ارائه می‌دهند و به همراه غذاها و نوشیدنی‌های لذیذ تجربه‌ای خاص از غذا خوردن در ارتفاع و محیطی زیبا برای مهمانان به همراه می‌آورند. فرقی نمی‌کند به دنبال بار هستید یا رستوران، قصد دارید یک نوشیدنی ساده میل کنید یا یک شام رمانتیک دونفره، یا شاید قصد دارید با دوستانتان جشن بگیرید، بارها و رستوران‌های برج شارد لندن تمام سلیقه‌ها را پوشش می‌دهد.

هتل شانگری-لا در برج شارد

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم برج شارد لندن هتل شانگری-لا است که از طبقه‌ی 34 شروع می‌شود و با ارتفاع 125 متر 18 طبقه از برج شارد را به خود اختصاص می‌دهد. مهمانان این هتل از طریق چشم‌اندازهای پانوراما می‌توانند مکان‌های دیدنی نظیر رودخانه‌ی تیمز، شکسپیر گلوب، بازار بورو و کلیسای جامع سنت پل را ببینند. این هتل در مجموع 202 اتاق و سوییت دارد. و مرتفع‌ترین استخر لندن نیز در این هتل واقع شده است.

برج شارد(طراحی نما)
برج شارد(طراحی نما)

برنامه ریزی و ایده ساخت شارد آسمانی

قبل از اینکه ببینیم و بدانیم که این سازه چیست و چه شاهکاری است بهتره است داستان جالبی که در پس زمینه ی آن وجود دارد را با هم مرور کنیم و بدانیم چه شد که ایده ی ساخت همچین سازه ای با این معماری و شکوه به ذهن طراحان و مجریان آن افتاد.داستان از این قرار است:

در سال 1998 یک کارآفرین لندنی به نام ایروین سلار و شرکایش تصمیم گرفتند تا چهره ی لندن را متفاوت کنند و برنامه ای را که از سال 1970 شاید مسکوت مانده بود را به انجام برسانند.برای تحقق این ایده ی خود در بهار سال 2000 قصد سفر به ایتالیا را کردند تا با یک طراح و معمار معروف ایتالیایی به نام رنزو پیانو ملاقاتی داشته باشند.در این ملاقات که یک ناهار کاری بود رنزو پیانو در مورد کارهایی که کرده بود به طرز سخاوتمندانه ای صحبت کرد.

برنامه ریزی ها و جلسات ادامه پیدا کرد تا در سال 2003 دولت انگلیس با این طرح موافقت کرد و قرار شد تا برجی را در دل لندن بسازند که آسمان لندن را بشکافد.
تقریبا به طور رسمی ساخت شارد از سال 2007 آغاز شد تا قبل از المپیک 2012 لندن, به پایان رسید.

چیزی دیگری که در مورد ایده ی ساخت این سازه جالب است بدانید این است که بعد از حملهء تروریستی در 11 سپتامبر 2001 که منجر به فروپاشی ساختمان تجارت جهانی نیویورک شد افرادی مثل سلار بیشتر مصمم شده اند تا سازه های بلند و به به اصطلاح آسمان خراش بسازند.در میان این همه معمار و طراح سلار موفق شد بنایش را بعد از سازمان تجارت جهانی نیویورک از بلند ترین های دنیا کند.

برج شارد(طراحی نما)
برج شارد(طراحی نما)

ساخت شارد و مشکلاتش

ساخت چنین سازه ی سر به فلک کشیده ای مسلما نیاز به بودجه ای به همان نسبت بلند هم دارد.اما بعد از اینکه ساخت شارد شروع شد در اواخر سال 2007 و با توجه به اینکه دنیا و من جمله لندن از نظر  اقتصادی در رکود بودند این گمانه زنی ها میشد که ساخت شارد به دلیل کمبود منابع مالی متوقف خواهد شد.اما کمک از شرق رسید.در اوج این گمانه زنی ها,سلار در ژانویه 2008 اعلام کرد که ساخت شارد با هیچ مشکل مالی روبرو نیست.چرا که یک کنسرسیوم سرمایه گذاری قطری چیزی بالغ بر 80% هزینه را تقبل کرده است.با این خبر مشخص شد که چیزی بالغ بر 150 میلیون یورو را این کنسرسیوم  برای ساخت شارد پرداخته کرده است و این دیگر نیاز به فکر نداشت که این کنسرسیوم  قطری به شریک تجاری این پروژه تبدیل شده است.این اخبار به طور رسمی در سال 2009 توسط دولت لندن و همچنین این کنسرسیوم  اعلام شد و باعث شد که امروز قطر هم در سود و ضرر و البته مدیریت این هتل نقش اساسی داشته باشد.

قسمت های مختلف شارد

به طور حتم از چنین ساختمان خاصی با آن همه هزینه و سختی که در طول ساخت آن ایجاد شد باید کاربری داشته باشد تا در کمترین زمان هزینه هایش را برگرداند و خیلی خیلی زود هم به سود برسد . بنا به همین هدف در این سازه ی غول پیکر انواع و اقسام کاربری ها وجود دارد از جمله هتل و رستوران گرفته تا دفتر کار و پارک و بام لندن.این قسمتها هر کدام در کدام طبقه هستند و برای بازدیدشان چه باید بکنیم خواهیم گفت.

این سازه دارای قسمت های مختلفی است از جمله:

25 طبقه اداری

یک رصد خانهء 360 درجه ای یا به قولی بام لندن که یک نمای 360 درجه از لندن به شما ارائه میکند.

یک هتل بسیار بسیار مجلل با تمام امکانات از جمله استخر,سالن ورزشی و…

طبقات 31-32 و 33 میزبان سه رستوران به نام های Hutong ,Oblixو Aqua.

در جولای 2013، یک شبکه قطری به نام الجزیره اعلام کرد که استودیو تلویزیونی جدید و یک  اتاق خبر برای الجزیره انگلیسی در شارد  باز کنید.این دفتر در طبقه 13 اسکان گرفت و اولین پخش زنده خود را از شارد در 10 نوامبر 2014 به روی آنتن برد.
طبقات 52 و 34 در سال 2014 بازگشایی شدند.

در ژانویه 2015 افراد بیشتری در شارد اسکان گرفتند از جمله شرکت نفت IO  و گروه گالوپ چندین شرکت آمریکائی.

در ماه اوت سال 2015، شرکت حقوقی بین المللی گرینبرگ Traurig اعلام کرد که دفاتر خود را در طبقه هشتم شارد تا پایان سال بازگشایی خواهد کرد.

برج شارد(طراحی نما)
برج شارد(طراحی نما)

مناطقی که باید از بالای برج شارد لندن ببینید

از آنجا که در یک هوای صاف می‌توانید تا 64 کیلومتر دورتر را از بالای برج شارد لندن ببینید در ادامه چند ساختمان را که نباید دیدن آنها را از دست بدهید به شما معرفی می‌کنیم:

کلیسای جامع سنت پل: محل اسکان اسقف لندن؛ این کلیسای جامع یک گنبد زیبا و نمادین دارد که در افق لندن قابل مشاهده است. همچنین این عبادتگاه یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری لندن به شمار می‌رود.

برج لندن: این برج زمانی اقامتگاه سلطنتی، ضرابخانه، خزانه‌داری، اسلحه‌خانه و حتی باغ‌وحش بوده است. این برج گذشته‌ای وحشتناک را از سر گذرانده و یک پادشاه، سه ملکه، و بسیاری دیگر از اشراف بریتانیا در این برج شاهد پایان دوران خود بوده‌اند. برج لندن یکی از جاذبه‌های اصلی شهر است که نباید آن را از دست بدهید.

چشم لندن: این چرخ و فلک 135 متری سالانه 35 میلیون بازدیدکننده دارد، و همین امر آن را به یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های دیدنی در تمام لندن تبدیل کرده است.

20 فِنچِرچ استریت: نام این ساختمان را از خیابانی که در آن واقع شده گرفته‌اند و به دلیل شکل ظاهری‌اش آن را با عنوان واکی تاکی می‌شناسند، و دوازدهمین ساختمان بلند لندن است. اسکای‌گاردن، بلندترین باغ لندن، نیز در این برج واقع شده است.

برج شارد(طراحی نما)
برج شارد(طراحی نما)

یوگا در شارد

در این سازه انواع و اقسام امکانات ورزشی وجود دارد.اما ورزشی که به طور ویژه در شارد جایگاه خاصی دارد ورزش یوگا است.شاید حتی دیدن لندن از شارد به خودی خود به تمدد اعصاب کمک کند چه برسد به یوگا!

یوگا از دست ورزش هایی است که باید در یک محیط سرشار از آرامش صورت گیرد.اگر در لندن باشید چه جایی آرم تر و شیک تر شارد برای  یوگا؟؟!!

در شارد کلاس های هفتگی برگزار می شود تا علاقه مندان به ورزش یوگا بتوانند در سطح کیفی متفاوتی این ورزش را تجربه کنند.این کلاس ها عمدتا صبح ها برگزار می شودند اما برای اینکه شبها بعد از یک روز سخت کاری بخواهید با یوگا سرحال شوید کلاس هایی هم در شب برگزار می شود.این کلاس ها در طبقه 72 تشکیل می شود یعنی بالاترین نقطه ی قابل استفاده شارد.  زمانی که در حال یوگا هستید در ارتفاع 800 فوتی از سطح کلان شهر لندن در حالی که یک نمای پانوراما پیش رویتان است می توانید فقط آرامش را حس کنید.بعد از اینکه یوگا تمام شد می توانید در در این طبقه قدمی بزنید و بیشتر از آرامش چشم انداز پیش رویتان لذت ببرید.

پارک  شارد

طبقه ی آخر شارد به یک مینی پارک تبدیل شده است.کف آن با چمن مصنوعی پوشیده شده است.در واقع میتوان گفت این پارک بلندترین پارک لندن است.در این پارک و محوطه اش میتوانید استراحت کنید,حمام آفتاب بگیرید و از منظره ی زیر پایتان لذت ببرید.این پارک در آخرین طبقه ی قابل سکونت شارد یعنی 72 قرار دارد و میتواند یک تجربه ی بی نظیر از یک پارک بی نظیر باشد.

برج شارد(طراحی نما)
برج شارد(طراحی نما)

رصد خانه شارد

همانطور که در معرفی شارد هم گفتیم در طبقات 68 تا 72 یعنی آخرین طبقه قابل استفاده ی شارد رصد خانه ای وجود دارد با دید 360 از لندن.یا حضور در این رصد خانه می بینید لندن واقعا چه لباسی بر تن دارد ! حتی با دستگاه هایی که وجود دارد می توان دوخت آن را نیز دید . می توان ساعت ها از این شیشه های سفت و محکم به دنیای پیشرو نگریست ! تکاپوی زندگی مردم را دید.

محصولات ما

آموزش طراحی با سنگ های کلاسیک فرگاه ( به زودی )

تومان
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است..

ارسال نمونه جنس بهمراه کاتالوگ

تومان
یک نمونه سنگ چفت ده سانتی با کیفیت سطح مات و براق بهمراه کاتالوگ برای شما ارسال میشود.

بتن اکسپوز 60 در 60

تومان
سنگ پلاک بتن اکسپوز با ابعاد 60 در 60 با جنس انحصاری فرگاه متفاوت با بتن اکسپوزهای بتنی موجود در

پلاک 74×50 چهارطرف پخ

201,825 تومان
wall Plaque 50x74 is suitable for your project . application : facade villa , garden wall . this product has a secondary designs set product for getting more beautiful . secondary product link ( fs-pl10 ) https://f3dstone.com/product/fs-pl10/

پکیج های آموزشی ما

خرید پکیج فایل فرگاه (کلاسیک)

590,000 تومان
پکیج  >>>>>>>>آموزش<<<<<<  بزودی  منتشر میشود … کسب درآمد امن  F–COIN سیستم سهامی فرگاه دیزاین امن ترین بستر برای کسب درآمد 

خرید پکیج فایل فرگاه مدرن

590,000 تومان
پکیج  >>>>>>>>آموزش<<<<<<  بزودی  منتشر میشود … به کمک محصولات مدرن پروژتون رو شبیه پروژه زیر طراحی کنید و کسب درآمد

پکیج های آموزشی ما

دفتر شوروم مرکزی

ین پروژه به ابعاد ۲۰ متر در ارتفاع ۱۲ متر با سازه کاملا مستقل و نمایی بسیار حجیم از صفر تا صد با استفاده از محصولات اختراع و تولید شده توسط مهندس فرگاه (موسس کارخانه) طراحی و ساخته شده است، این پروژه نمایشی است از قدرت  طراحی نما، طراحی محصول، دانش تولید و متریال انحصاری، دانش طراحی سازه و اجرا، اعتبار و تکنولوژی.

محصولات اختراع شده سنگی ما با فرمولاسیون انحصاری و تکنولوژی بروز  وارد ایران شده و بصورت بومی سازی در حال تولید است و معماران میتوانند به کمک این پازل ها نما های مدرن و کلاسیک را بسازند…

دیدگاهی در مورد “نمای مدرن و همه چیز درباره آن

 1. جمشید گفت:

  ۲۰×۳۰ زمین برای دیوار کشی ۳متر ارتفاع چند در میایدزمین ۶۰۰ متری

  1. عرفان تقی پور گفت:

   از طریق صفحه تماس با ما درباره قیمت با ما در ارتباط باشید.

 2. حنیف گفت:

  درود بر شما🍃از طرحها و ظرافت اونها بینهایت مشعوف شدم و تبریک میگم. احتمالا اکسسوری برای نمای رومی ( مجسمه، آب نما ، گلدان ) هم تولید می کنید؟ ممنونم

 3. از مطلب بسیار خوبتون تشکر. ما برای مقاوم سازی اسکلت و ساختمان استفاده کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید