مقالات

معماری جزیره جیجو

معماری جزیره جیجو تنوع بسیاری دارد و شامل انواع سبک‌ها و طراحی‌ها است. در حقیقت، معماری جیجو تاثیراتی از سبک‌های مختلف را نشان می‌دهد، از جمله سنتی کره‌ای، مدرن و حتی برخی از سبک‌های بین‌المللی.

یکی از جاذبه‌های معماری مهم در جزیره جیجو، قلعه ها و قلعه نماها است. قلعه هایی مانند قلعه جیجو و قلعه های سانگبوکچو وجود دارند که از سبک‌های معماری تاریخی کره‌ای الهام گرفته اند.

علاوه بر آن، در شهرها و روستاهای جیجو، ساختمان های مدرن و طراحی های زیبا وجود دارد. از برج های زیبا تا هتل های لوکس و ویلایی ها، معماری مدرن در جیجو به خوبی نمایان است. همچنین، در برخی از مناطق جزیره، شما می توانید ساختمان هایی با الهام از سبک های بین المللی مشاهده کنید.

به طور کلی، معماری جزیره جیجو ترکیبی از سبک های مختلف است که تنوع و زیبایی خاصی را به این منطقه می بخشد. از ساختمان های سنتی تاریخی تا ساختمان های مدرن، هر کدام دارای جذابیت و خصوصیت خود هستند.

تاریخچه جزیره جیجو

تاریخ جزیره جیجو به هزاران سال قبل بازمی‌گردد. اطلاعات تاریخی نشان می‌دهد که جزیره جیجو در طول تاریخ به عنوان یک مرکز فرهنگی و تجاری مهم در منطقه شناخته شده است.

در طول دوره سه چوسون (سده ۱۴ تا ۱۹)، جزیره جیجو تحت حکومت چوسون بود و نقش مهمی در تجارت و صنعت داشت. این دوره، جیجو به عنوان یک مرکز تجاری برجسته شناخته می‌شد و با همسایگان خود ارتباطات تجاری و فرهنگی گسترده‌ای داشت.

در طول دوره ژاپنی (۱۹۱۰ تا ۱۹۴۵)، جزیره جیجو تحت اشغال ژاپن بود و تحت تأثیر فرهنگ ژاپنی قرار گرفت. در این دوره، صنایع مختلفی مانند صنعت ماهیگیری، کشاورزی و تولید محصولات دریایی در جیجو توسعه یافت.

پس از جنگ جهانی دوم، جزیره جیجو به عنوان یک مرکز توریستی مهم شناخته شد. توسعه بنیادین در زیرساخت های گردشگری، فراهم آوردن خدمات رفاهی و ایجاد جاذبه های گردشگری منحصر به فرد باعث شد که جیجو به یکی از مقاصد توریستی محبوب در کره جنوبی تبدیل شود.

امروزه، جزیره جیجو با دارا بودن مناظر طبیعی زیبا، سواحل زیبا، معابد و قلعه ها، فرهنگ و آداب و رسوم متنوع و همچنین فعالیت های تفریحی و ورزشی متنوع، یکی از مقاصد گردشگری محبوب در کره جنوبی است.

ویژگی های جزیره جیجو

پوشش گیاهی منحصر به فرد با گیاهان بومی، حیات جانوری خاص، صخره های جذاب پدربزرگ (بیش از ۳۰۰ سال پیش مردم این منطقه برای ترساندن مهاجمان، سنگ‌های کنده‌ کاری شده ی سفید و سیاهی به نام مجسمه‌ های عظیم فالیک یا صخره‌های پدربزرگ را ساختند که امروزه فقط ۴۵ مجسمه از آن ها باقی مانده است.) و غار مانجانگل را می توان نام برد. این غار یکی از جاذبه های مهم جزیره است که چندین پدیده‌ی زمین شناسی در آن دیده می شود و مساحت آن ۸ کیلومتر است.

برای رسیدن به داخل غار نیاز است تا یک پیاده روی یکساعته در راهی وحشتناک انجام داد. همچنین سواحل شگفت انگیز این جزیره نیز بسیار دیدنی هستند. صخره های ساختگی، حرکت شن های ساحلی، هتل های زیبا، دریای بی نظیر، قایق های پدالی و… همه و همه خاطره ای رویایی از سفر به این منطقه برای بازدید کنندگان به جا خواهند گذاشت.

جزیره جیجو

جزیره جیجو (제주도)، بزرگترین جزیره کره جنوبی، مدت ها است که به عنوان مقصد تعطیلات خانوادگی در کشور کره محبوب شده است. جیجو به دلیل داشتن سواحل زیبا، حومه های سرسبز و هتل های ساحلی طراحی شده برای استراحت و آرامش، نه تنها برای توریستان داخلی در کشور کره جذاب است بلکه یکی از پرطرفدار ترین مقصد های گردشگری در سراسر دنیا نیز به شمار می رود. جزیره جیجو بزرگترین جزیره ساحلی و شبه جزیره کشور کره ی جنوبی است و حدود یک ساعت با پرواز از سئول فاصله دارد.

این جزیره بهترین مکان شناخته شده برای آتشفشان های زیبا، سواحل شنی سفید و ظروف چای سیاه و مزارع چای سبز می باشد. گرما یا باد سوزان نمی تواند سفر شما را برای دیدن جزیره جیجو متوقف کند. جزیره جیجو جزیره ای است که در هوای گرم و در هنگام بارش باران سرد نیز دیدنی و زیباست. در این مقاله دیدنی های جذاب جزیره جیجو را برای شما شرح می دهیم. جزیره جیجو به عنوان یکی از ذخایر زیستی کره در سال 2002، میراث جهانی طبیعت در سال 2007 و همچنین در سال 2010 به عنوان شبکه جهانی Geoparks منصوب شد. 

قدم زدن در امتداد ساحل Hamdeok

 سفر خود را به جزیره جیجو با دریایی زیبا، با عنوان دریای زمرد آغاز کنید. ساحل Hamdeok Seoubong برای ساحل شن و ماسه ای شیک و آب های کم عمق آب معدنی شناخته شده است که برای جذب بازدیدکنندگان به خصوص خانواده ها بسیار جذاب است. همچنین مجهز به یک پل بر روی بازالت سیاه (نوعی سنگ و صخره) و یک عرشه بلند به سوی دریا نیز هست. مسافرانی که در امتداد ساحل صاف و صخره ای پیاده روی می کنند می توانند از دیدن دریا لذت ببرند.

غار Manjanggul

غار Manjanggul با طول 8،928 متر طولانی ترین تونل زیرزمینی گدازه در جهان است. این غار به عنوان میراث جهانی یونسکو نامیده شده است، زیرا شکل و توپوگرافی داخل غار به خوبی حفظ شده است. سه ورودی به غار وجود دارد، اما بازدید کنندگان تنها مجاز به وارد شدن توسط ورودی دوم و دیدن 1 کیلومتر از تونل هستند. غار یک پرسپکتیو زیبا برای بازدیدکنندگان ایجاد می کند که گویا صحنه ای از فیلمی را دارند تماشا می کنند هم چنین دیواره های غار تغییر و تحول چندین ساله را به خوبی به تصویر می کشد.تنوع جالبی از ساختارهای گدازه درون غار وجود دارد. این غار از جذاب ترین دیدنی های جزیره جیجو است.

مناظر ساحلی Seopjikoji 

کلمه “koji” از Seopjikoji از گوجیای جیجو گرفته شده است که به معنای “کلبه” ایست که به سمت دریا پیش روی می کند. نکته ی برجسته این مکان، منظره ی مسحور کننده ی ساحلی است که به طور کلی از فانوس دریایی در انتهای صخره ها می توانید دیدن کنید. سنگ صخره ای در این مکان  وجود دارد که معروف به Seonnyeobawi است و معنای آن در زبان فارسی “صخره پری” می باشد. افسانه ی این مکان این است که پسر پادشاه اژدها یک روز به اینجا آمد و در همان حال یک پری از آسمان فرود آمد. در حالی که عاشق این پری شده بود، شاه اژدها یعنی پدر خود را خشمگین کرد و به سنگ تبدیل شد.Seopjikoji اغلب در فیلم های درام کره ای ظاهر می شود.

سیاره آبی جزیره جیجو 

Aqua Planet Jeju بزرگترین آکواریوم در آسیا است و بیش از 5000 حیوان دریایی دارد. علاوه بر مشاهده ی بسیاری از انواع ماهی ها، بازدید کنندگان می توانند برخی از موجودات دریا را در قسمتی از آکواریوم به نام Touch Pool لمس و احساس کنند. همچنین می توانند از سالن های نمایشگاه و برنامه های مختلف نمایشگاه آکواریوم، از جمله تجربه تغذیه اشعه و سخنرانی ها در زمینه اکولوژی ارائه شده توسط آکواریوم دارهای حرفه ای لذت ببرند.

جذابیت اصلی آکواریوم برنامه ای با عنوان صبحانه Haenyeo است. در مخزن اصلی، غواصان بدون استفاده از هر وسیله خاصی برای جمع آوری غذاهای دریایی شیرجه می روند. نمایش 50 دقیقه ای Ocean Arena  یک نمایش بزرگ است که به عنوان نمایشی از آب های زیرزمینی و حیوانات دریایی بسیار محبوب است. برنامه ها از قبل در یک جدول زمانی برنامه ریزی می شوند که باید پیش از بازدید از این مکان این جدول زمانی را بررسی کنید تا بتوانید برنامه ی محبوب خود را در زمان دقیق آن تماشا کنید.

پارک اکو زمین در جزیره جیجو  

پارک اکو زمین یک تور کوتاه را از جنگل اصلی Gotjawal Forest با یک قطار جذاب ارائه می دهد. این تور به این صورت است که از جنگل اصلی سوار یک قطار می شوید و این قطار در چند ایستگاه مختلف توقف می کند که هر کدام از این توقف گاه ها جذابیت های خاص خود را دارند. جنگل گوتاوال در حقیقت برای این منحصر به فرد است که تنها مکان در جهان است که به عنوان خانه ای برای هر دو گیاه گرمسیری و قطبی استفاده می شود.

در این محل قطار از ورودی خارج می شود و در ایستگاه های اکو پل، ایستگاه Lakeside، ایستگاه باغ پیکیکچر و لواواند، ایستگاه سبز چای و گل رز توقف می کند. هر ایستگاه جاذبه های مختلفی را ارائه می دهد.در ایستگاه Eco-Bridge ، پیاده روی  و قدم زدن در آب احساس خوبی را برای شما تداعی می کند. ایستگاه Lakeside چشم انداز عجیب و غریبی از چمنزارهای چمن سبز، آسیاب های بادی و کشتی ها را ارائه می دهد. در همین حال، ایستگاه باغ پیکیکچر، مناظر حیوانات، حشرات و گیاهان را در جنگل Gotjawal فراهم می کند. رستوران ها و کافه ها نیز در گوشه و کنار پارک های مختلف وجود دارد که به عنوان محلی مناسب برای غذا خوردن خدمت می کنند.

دهانه آتشفشان  Sangumburi

دهانه Sangumburi یک مخروط آتشفشانی غول پیکر با یک دهانه بزرگ است. هرچند ورود به دهانه در حال حاضر ممنوع است، ولی می توان از طریق تلسکوپ منظره ی داخلی دهانه ی این مخروط آتشفشانی، را بازدید کرد. تلسکوپ های منظره در سه جهت به نمایشگاه Crater Sangumburi، اقیانوس اطراف Seongsan و قله کوه Hallasan قرار می گیرند. اطراف دهانه ی Sangumburi میدان های وسیع پوشیده از امواج علف نقره ای وجود دارد و در زیر گستره ی وسیعی از علف های نقره ای دشت های سبز زیبای جیجو خودنمایی می کند. این چشم انداز زیبا این منطقه را یک مکان فیلمبرداری برای فیلم های تلویزیونی و چندرسانه ای تبدیل کرده است. 

جزیره جیجو

جیجو یکی از جزایر زیبا و معروف در کره جنوبی است. جزیره در دریای زرد واقع شده و حدود ۸۰ کیلومتری جنوب غرب سئول، پایتخت کره جنوبی قرار دارد. جیجو یک مقصد گردشگری عالی است به دلیل چشم اندازهای طبیعی زیبا و سواحل زیبا و متنوعی که دارد.

جیجو دارای بسیاری از جاذبه های گردشگری دیدنی است مانند کوه هاللاسان که بالاترین قله جنوب کره است و پل عشق معروف، و ساحل هیوپوجی که یکی از بهترین سواحل جهان است.

علاوه بر این، شما می توانید از آبشارها و غارها و پارک های طبیعی زیبا در جیجو لذت ببرید. جزیره همچنین به دلیل کاشت پرتقال و سیب شناخته شده است و شما می توانید مزارع را بازدید کرده و خودتان میوه ها را بچینید.

اگر به دنبال یک مکان آرام و زیبا برای استراحت و لذت بردن از طبیعت هستید، جزیره جیجو مقصد ایده آلی برای شماست.

قوانین جزیره جیجو

قوانین جزیره جیجو مشابه قوانین کره جنوبی عمل می‌کنند و همانند هر کشور دیگری، قوانینی برای حفظ نظم و امنیت جامعه و حفظ حقوق و آزادی همه افراد وجود دارد. برخی از قوانین مهم جزیره جیجو عبارتند از:

1. قانون رانندگی: برای رانندگی در جزیره جیجو باید دارای گواهینامه رسمی باشید و قوانین رانندگی را رعایت کنید. همچنین، سرعت مجاز در جاده‌ها و قوانین مربوط به پارکینگ باید رعایت شود.

2. قانون مصرف الکل: قوانین مربوط به مصرف الکل در جزیره جیجو مشابه قوانین کره جنوبی است. مصرف الکل در مکان‌های عمومی ممنوع است و تحت تأثیر الکل رانندگی کردن غیر قانونی است.

3. قانون محافظت از محیط زیست: جزیره جیجو دارای طبیعت زیبا و مناظر طبیعی است. برای حفظ محیط زیست، باید قوانین مربوط به جمع آوری زباله و حفظ منابع طبیعی را رعایت کنید.

4. قانون حقوق بشر: جزیره جیجو متعهد به حقوق بشر است و هر گونه تبعیض و ناسازگاری با این حقوق ممنوع است. همچنین، قوانین مربوط به حقوق زنان، کودکان و اقلیت‌ها باید رعایت شود.

5. قانون حمایت از تاریخ و فرهنگ: جزیره جیجو دارای تاریخ و فرهنگ بسیار غنی است. قوانین مربوط به حفظ و حمایت از مکان‌های تاریخی و فرهنگی باید رعایت شود.

مهم است که قبل از سفر به جزیره جیجو، قوانین مربوطه را بررسی کنید و آنها را رعایت کنید تا تجربه سفری بی‌مشکل داشته باشید.

محصولات ما

آموزش طراحی با سنگ های کلاسیک فرگاه ( به زودی )

تومان
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است..

ابزار محرابی 45

2,890,000 تومان
باند حجیم محرابی
محصول طراحی و ثبت شده توسط فرگاه
کاربرد در سینه کفتری - قاب پنجره و باند ها ، ورودی ها و ستون های تجاری
وزن این قطعه حدود 27 کیلوگرم میباشد و بسیار حجیم میباشد .

ارسال نمونه جنس بهمراه کاتالوگ

تومان
یک نمونه سنگ چفت ده سانتی با کیفیت سطح مات و براق بهمراه کاتالوگ برای شما ارسال میشود.

باند گل رز 38

2,875,000 تومان
باند کلاسیک گل رز محصول طراحی و ثبت شده توسط مهندس سعید فرگاه . این محصول شبیه باند طنابی یا

باند گلبرگ 45

2,127,500 تومان
باند حجیم گلبرک محصول طراحی و ثبت شده توسط فرگاه کاربرد در سینه کفتری های کلاسیک بزرگ ، باند ها

بتن اکسپوز 60 در 60

تومان
سنگ پلاک بتن اکسپوز با ابعاد 60 در 60 با جنس انحصاری فرگاه متفاوت با بتن اکسپوزهای بتنی موجود در

پکیج های آموزشی ما

خرید پکیج فایل فرگاه (کلاسیک)

590,000 تومان
پکیج  >>>>>>>>آموزش<<<<<<  بزودی  منتشر میشود … کسب درآمد امن  F–COIN سیستم سهامی فرگاه دیزاین امن ترین بستر برای کسب درآمد 

خرید پکیج فایل فرگاه مدرن

590,000 تومان
پکیج  >>>>>>>>آموزش<<<<<<  بزودی  منتشر میشود … به کمک محصولات مدرن پروژتون رو شبیه پروژه زیر طراحی کنید و کسب درآمد

پکیج های آموزشی ما

دفتر شوروم مرکزی

ین پروژه به ابعاد ۲۰ متر در ارتفاع ۱۲ متر با سازه کاملا مستقل و نمایی بسیار حجیم از صفر تا صد با استفاده از محصولات اختراع و تولید شده توسط مهندس فرگاه (موسس کارخانه) طراحی و ساخته شده است، این پروژه نمایشی است از قدرت  طراحی نما، طراحی محصول، دانش تولید و متریال انحصاری، دانش طراحی سازه و اجرا، اعتبار و تکنولوژی.

محصولات اختراع شده سنگی ما با فرمولاسیون انحصاری و تکنولوژی بروز  وارد ایران شده و بصورت بومی سازی در حال تولید است و معماران میتوانند به کمک این پازل ها نما های مدرن و کلاسیک را بسازند…

دیدگاهی در مورد “نمای مدرن و همه چیز درباره آن

 1. جمشید گفت:

  ۲۰×۳۰ زمین برای دیوار کشی ۳متر ارتفاع چند در میایدزمین ۶۰۰ متری

  1. عرفان تقی پور گفت:

   از طریق صفحه تماس با ما درباره قیمت با ما در ارتباط باشید.

 2. حنیف گفت:

  درود بر شما🍃از طرحها و ظرافت اونها بینهایت مشعوف شدم و تبریک میگم. احتمالا اکسسوری برای نمای رومی ( مجسمه، آب نما ، گلدان ) هم تولید می کنید؟ ممنونم

 3. از مطلب بسیار خوبتون تشکر. ما برای مقاوم سازی اسکلت و ساختمان استفاده کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید